Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'a628b7ab78d05f18e397575f1eb69607', '54.80.87.166', 1539709612, 'user_login_block', '1a41c1de68ea174e99b4daa99e594034', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='4882789664edb7b5b82cd2fb6550eb1b' WHERE csid=10670382 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10670382 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10670382 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539709612, solution='6TFQd' WHERE csid=10670382 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Першого січня наступного року мало б виповнитися 55 років письменнику Василю Кожелянку, який народився у с.Кам’янка під Чернівцями. Помер він 22 серпня 2008 року. Хоча прожив мало, та встиг зробити багато. Закінчив Чернівецький  державний університет імені Ю.Федьковича. Працював журналістом в обласних газетах «Час» і «Молодий буковинець», не зраджуючи свого істинного покликаня – письменника.
Василь Кожелянко увійшов в українську літературу як творець жанру «альтернативна історія» або «політичне фентезі». Критики зазначають, що його романи стали однією з перших вдалих спроб створення українського фентезі з присмаком «віртуального реваншу» за поразки українства в реальній дійсності. На рахунку Василя Кожелянка сім романів у жанрі «політичне фентезі». З них найвідоміші – «Дефіляда в Москві», «Конотоп» і «Тероріум». Крім того він є автором романів у жанрі ретро-історій або історичних реконструкцій «Срібний павук»,  «Третє поле», «Ефіопська Січ». Найвідоміший з них «Срібний павук», який побачив світ не лише українською, а й російською та фінською мовами.
Для тих, хто цікавиться історією нашого краю перед початком другої світової війни, значний інтерес становитиме роман «Срібний павук». Героями цього твору є детективи кримінального бюро Чернівецької квестури поліції, злодії і корчмарі, гарні панночки і пройдисвіти... Причому їх життя і їх дії тісно переплітаються з тими подіями, які в той час відбувалися на Буковині і в країнах близького зарубіжжя. До речі, в романі відображено і декілька епізодів із життя героїв на території Новоселицького району.
А як автор смачно  описує обід детективів!
Для початку вони взяли кав’яру і французького аліготе. А вже потім їли курячу зупу з міцною, як спирт, домашньою сливовицею. Потім – для рівноваги! – замовили по порції устриць під бордо. Далі були такі страви і напої – коньяк, печеня з дикої кози, вепрова печеня з капустою під кальвадос, осетрини у мигдалях з ромом, білі гриби у сметані і шам-панське...
Василь Кожелянко писав не лише про минуле, а й про майбутнє. У своєму романі «Тероріум» (2002 р.) він передрікав велелюдні мітинги на Майдані, «Велику листопадову націонал-демократичну революцію», вигнання старої влади, деяки процеси пореволюційного буття у верхівці влади.
Принагідно зазначу, що як журналіст Василь Кожелянко часто бував у Новоселицькому районі. Він любив спілкуватися з людьми, прислухався до їх слів... В своїх матеріалах відображав працьовитих трударів села.
Йосип ГАВРИЛЮК