Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, '6b2464edc119d43f8fb30bcfe332b3e8', '54.80.87.166', 1539707237, 'user_login_block', 'b5d0eb35eea1a61f22f2531ab947a94e', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='8cda917d783a1ee4c07a7d126ba140bd' WHERE csid=10669999 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669999 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669999 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539707237, solution='8fA9t' WHERE csid=10669999 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Це політик, якому було не соромно дивитись в очі своєму народові

Він був одночасно романтиком і прагматиком, згідливим і непоступливим, стриманим і пристрасним. Він був не всіма сприйнятим, а так завжди трапляється, оскільки звичайна пересічність ніколи не прощала і не прощатиме неординарній особистості.

Михайло Васильович Мельничук (1948 - 2009) – був народним депутатом України, членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Секретарем Політради Соцпартії України, Головою Всеукраїнської Спілки власників земельних і майнових паїв, людиною знаною і шанованою на Буковині.
«Це моя друга батьківщина,- з гордістю стверджував Михайло Васильович, - Саме тут він формувався як особистість, тут відбувалось моє становлення як керівника. Буковинці, поруч з якими проходило все моє свідоме життя, мені близькі і дорогі».
Народився в селянській сім’ї 4 серпня 1948 року в с. Гримешти Бричанського району, що в Молдавії. «З поміж інших хлопчаків нічим особливим не виділявся: як і всі, спочатку мріяв про велосипед, потім про годинник. Хіба що занадто непосидючий та клопіткий,»- пригадує його мати Катерина Порфирівна.
З дитячих років душа його тягнулася до землі, а серце – до людей. У 15 років почав освоювати агрономічну науку, поступивши в Хотинський сільгосптехніку, після закінчення якого продовжив навчання в Кам’янець – Подільському сільськогосподарському інституті.
У неповні 20 років розпочав свою діяльність у колгоспі «Більшовицька правда» села Несвоя Новоселицького району Чернівецької області на посаді агронома по захисту рослин.
Незабаром стає головою колгоспу «60 років Великого Жовтня». Були успіхи, траплялись і поразки. Але вже тоді про нього односельці говорили, що він справжній господар, не за роками вмілий керівник, людина пророчого розуму, справедлива, проста і чуйна до всіх, хто поряд. Господарство росло, розвивалось і з часом стало одним із найбільших високопродуктивних і високорентабельних не тільки в районі, а й в області. Держава достойно оцінила працю молодого керівника, нагородивши йог орденом «Знак пошани».
Після цього на протязі 1983-1998 років працював головою Новоселицького РАПО, першим заступником голови райвиконкому начальника обласного управління сільського господарства, генеральним директором українсько- італійського підприємства «Буковинський сад», головою колгоспу «Прогрес», що в селі Чорнівка Новоселицького району.
Михайло Васильович роками вивчав багатство Буковини - її землю. Він був закоханий в свою працю, бо понад усе любив процес творення, спорудження і проростання.
У 1998 році відкривається нова сторінка його життя з обранням головою Новоселицької районної ради 23 скликання. Фактично М.В.Мельничук став фундатором місцевого самоврядування в цьому краї.
«Ми робили все, щоб люди відчули, що в районі є влада, яка здатна захищати їх інтереси,»- пригадує Михайло Васильович. І дійсно, незабаром районна рада своїми конкретними справами із «послушної» перетворилась на справжній представницький орган влади територіальної громади Новоселиччини. Мельничук і його команда однодумців викликали повагу не тільки у прихильників, а й опонентів змусили рахуватись з ними.
А й чи могло бути інакше? При всій складності соціально – економічної ситуації в Україні, Новоселицький район уникає руйнацій. Збережена структура промислових підприємств району, мережа навчально – виховних закладів, призупинений процес скорочення працівників закладів освіти, культури, повернута 100% зарплатня працівникам культури, відновлюється вузол зв’язку, вжиті заходи по недопущенню розкрадання лісів, водоймищ, об’єктів соціально культурного призначення, які перейшли у власність відповідних рад, тощо.
Правда, тодішнє обласне керівництво не дуже це схвалювало. Особливо після того, як Михайла Васильовича обрали у 2000 –му році першим секретарем Чернівецького обкому Соцпартії. Дехто навіть став дивитись на нього, як на ворога. Проте Мельничука особливо це не обтяжувало, правда дещо заважало. Але він впевнено продовжував свою справу.
Безперечно, Мельничук – людина тверда і в переконаннях, і в діях. Інколи він приймає якесь принципове рішення, то ніколи не відмовляється від нього. Так було з прийняттям районного бюджету 2000 – го року, коли виконавчі владні структури від центральних до районних вимагали прийняти бездефіцитний бюджет. Але ніякі впливові установи не змінили рішення депутатів прийняти реальний бюджет, як того вимагали потреби громади. Тоді в маштабах вcієї України таких рад (які прийняли дефіцитні бюджети) було дві, серед них і Новоселицька.
Ще більше Мельничук розкрив свою здатність працювати для людей, ставши народним депутатом України. Кожним своїм кроком він блискуче доказує, що політика – дійсно «мистецтво можливого». На його рахунку сотні добрих справ, зроблених для Буковини, і кожного буковинця зокрема. Це відремонтовані дороги і школи, побудовані газоводи, відновлені робочі місця на підприємствах, збережені популярні часописи краю «Буковинське віче» та «Зоріле Буковіней», Буковинський центр соціальної, трудової, професійної, медичної реабілітації інвалідів, десятки оздоровених дітлахів, тощо. Всеукраїнська спілка власників земельних і майнових паїв, яку він очолює, не тільки захищає прав селян, але і допомогає їм у вирішенні питань, пов’язаних з володінням, використанням землі та майна. Вже близько трьох тисяч селян відчули на собі її силу та дієвість.
Михайло Васильович вів активний спосіб життя, у нього було чимало захоплень, знаходив час для читання літератури (надавав перевагу детективному жанру), спорту. Мав багато друзів через свою мудру і веселу вдачу. Найбільш співзвучними його світосприйняттю є Олександр Мороз,
якого вважав найчеснішим політиком в Україні, та Борис Олійник, якого називав совістю нації.
Інколи дивуєшся: звідки у нього було стільки сил і де він брав свою незгасаючу енергію? Близьке знайомство саме дало відповідь на поставлене запитання: в сім’ї, в чарівній дружині знадзвичайним ім’ям Аврора, трьох синах і п’ятьох онуках, які дуже люблять дідуся і не дають йому зупинитись на досягнутому.