Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'c3520d4db1345cc05b5038ce2aa1b6bf', '54.80.87.166', 1539707012, 'user_login_block', '1699493eb9b384bcf32d57343a583918', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='d33b4b31f72534cf91094470e1e9a429' WHERE csid=10669885 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669885 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669885 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539707012, solution='fXFhe' WHERE csid=10669885 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

 2 листопада у Громадському Хабі відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода», Саляр Алі, провів майстер-клас “Відео для НУО”, під час якого поділився цікавими аспектами відеотворення, секретами, як зробити максимально якісний відеоконтент за мінімальних технічних можливостей. Громадський Простір вів 1,5-годинний стрім у Фейсбуці, а також спеціально для Бази знань НУО  підготував кілька основних порад та відео майстер-класу.

Найпоширенішими форматами відео, що використовують громадські організації є: репортаж, інтерв’ю, промо та відеозвіт.

Важливо знати, щоб Вашу роботу додивились до кінця – її тривалість не має перевищувати 1 хв. 30 с.

тривалість відео

Тривалість відео може бути й більша. Наприклад, якщо це навчальний матеріал (запис лекції, майстер-класу, тренінгу і т.д.). І якщо Ваш спікер цікавий і харизматичний – його додивляться до кінця.

Саляр Алі також нагадав про поняття “золотого перетину”, коли зображення ділиться на 9 частинок. Завдяки використанню цієї пропорції зображення на фото/ відео і т.д. легко сприймаються людським оком. Композиція буде найбільш вдалою, якщо основний об’єкт кадру буде розміщений на одній із чотирьох точок перетину ліній третин. Така рамка є у фотоапаратах та на телефонах, тому не соромтесь вмикати її та користуватись.

золотий перетин

Щоб відео було цікавим, потрібно знімати багато різноманітних планів. Основні плани на зображенні:

плани для відео

Майте на увазі: більше руху у кадрі та нестандартні плани принесуть успіх Вашому відео. 

Не слід забувати і про авторські права. Відомі треки, у більшості випадків, є платними. Є велика імовірність, що YouTube чи інший відеосервіс заблокує Ваше відео, якщо Ви завчасно не потурбувались і не дізнались про умови використання музики. Але є сайти, де можна знайти і завантажити безкоштовні композиції:

“Музика – це 50% відео” – відзначив Саляр. Тому слід дуже скрупульозно підходити до вибору. Трек має підкреслювати, доповнювати, віддзеркалювати зображувані події. Наприклад, не використовувати швидку музику, коли події протікають в’яло, і навпаки.

“Навіть, найдешевший мікрофон – це краще ніж його відсутність. Ніхто не буде дивитись Ваше відео, якщо потрібні надзусилля, аби щось розчути”. Тому якісний звук – це також один із критеріїв успіху Вашої відеороботи.

Як знімати в умовах, коли немає штативу/монопода, де слід набиратися досвіду і натхнення, а також приклади крутезних робіт – дивіться у відео: