Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'af6af1b55edc5250e8c1f6d9baf22bd7', '54.163.20.57', 1542444303, 'user_login_block', '56162b1adcd7d31215d60653e7193cee', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='3242110f9faf8e58015c51a05966ca6f' WHERE csid=12202989 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 12202989 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 12202989 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1542444303, solution='5b7jA' WHERE csid=12202989 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Історія Новоселиччини багата на пам'ятки, яких в районі є 116, серед них: 40 - пам’яток історії, 42 - археології, 30 – архітектури та містобудування, 4 – монументального мистецтва. Найдавнішою пам'яткою архітектури є Іллінська церква у с. Топорівці, що була збудована у 1560р. Цей храм будувався не лише з культовою, а й з оборонною метою. Миколаївська церква с. Маршинці збудована у 1913 році з червоної цегли. Як стверджують старожили, червону цеглу виготовлено за своєрідним «рецептом» маршинецьких цегельників. Одним із основних інгредієнтів для будівельного розчину були звичайні курячі яйця.

У Рідківцях знаходиться могила загиблим російським воїнам, які загинули під час бою у 1739р., а в Стальнівцях збереглася будівля, де діяв революційний штаб Хотинського повстання 1919р. На окраїні с. Строїнці є могила жителям м. Новоселиця і с. Бояни єврейської національності, які були розстріляні в червні 1941р., а в м. Новоселиця в міському парку - меморіальний комплекс воїнам-визволителям.

Новоселицький залізничний вокзал відомий тим, що у 1915р. з нього почав свою знамениту подорож по Росії відомий американський письменник-публіцист Джон Рід.

З історією Новоселиччини, її соціально-культурним і економічним розвитком можна ознайомитись в музеях Новоселицьких гімназії і ліцею, сіл Ванчиківці, Драниця і Мамалиґа.

Природа краю залишила дивні пам'ятки, які сягають у глибини геологічних епох. Справжньою казкою, яка вабить дослідників, спелеологів і туристів є сталактитова печера "Попелюшка". За довжиною своїх ходів вона займає 3-е місце у світі. Ця печера має три поверхи і вражає розмірами галерей, залів, довжина яких сягає 170 метрів, підземними озерами, каньйонами та різнобарвними глинами.

Карстова печера "Буковинка" розташована біля села Стальнівці. Нині тут розвідано біля 3700 м ходів і галерей, виявлено рештки найдавніших тварин - печерного ведмедя, волохатого носорога, печерної гієни та інших.

"Прутська заплава"- державний заказник, але вже ландшафтний. Він знаходиться на землях сіл Тарасівці, Ванчиківці, Костичани, Драниця, Мамалиґа.

"Драницький" орнітологічний природний заказникє рідкісним місцем гніздування рудої, сірої, білої і малої чапель.

Садово-паркове мистецтво на Новоселиччині представлене парками "Рідківський" та "Чорнівський".

Чорнівський дендропарк закладено у 1848р. на площі 8,5 га, де росте 45 видів дерев та кущів, в т.ч. екзотичне дерево гінкго. Це дерево проростало на нашій планеті ще 250-300 млн. років тому.

Рідківський дендропарк засновано у 1890р. Штефановичем на площі 5,0 га. Тут є 40 видів дерев, серед яких оцтове дерево, каштан їстівний, ялина блакитна, бересклет, спірея іволистна, ялівець, береза бородавчата.

Відпочити із користю для здоров’я можна біля лікувальних джерел і свердловин "Джерело Магала", "Магалянська мінеральна - 2", "Боянська мінеральна" і "Новоселицька мінеральна"  "Щербинецька мінеральна-112 " та інших.

Річкова система представлена невеликими річками - лівими притоками головної річки Прут.

Ліси займають 5% площі району, тут водяться: косуля, дикий кабан, лисиця, заєць-русак. борсук, білка, видра, норка, а в 150 ставках та інших штучних водоймищах, площа яких займає 676 га, водиться: короп, карась, окунь, в'юн, морена, білий амур, сом, струмкова форель. І все це чекає на любителів полювання і рибальства.

До послуг туристів є ряд сучасних  туристичних комплексів.  Це -   готельно-ресторанні комплекси "Сонячна долина" (с. Бояни)  та "Валерія" (м. Новоселиця); готель "Буковинська зірка"  та ресторани "Асторія" (с. Бояни), будинок рибалки (с. Рідківці),та інше.

В районі розвинута мережа автозаправок, автомийок, автомайстерень і пришляхових місць відпочинку окремих туристів.

 

Особливу цікавість для гостей представляють пам’ятки архітектури та містобудування, яких в районі нараховується 30. Це переважно церковні споруди.
Найдавнішою пам’яткою архітектури нашого краю є Іллінська церква у селі Топорівці, яка побудована в 1560 році. Храм будувався не лише з культовою, але й з оборонною метою, адже завдяки церкві багато людей врятувалось від смерті й турецького полону.
Ще однією пам’яткою архітектури є Миколаївська церква с. Маршинці, що збудована у 1913 році. Це архітектурна споруда з червоної цегли приваблює око своєю самобутністю і неповторністю.
Культурне середовище – явище історичне. Воно формувалося з розвитком людської цивілізації. Створені талантом і працею народів культурні цінності нерідко є унікальними, і у разі їх втрати – практично не відтворюваними їм належить особливо роль у відновленні й розвитку національної культури.
Утвердження України як незалежної держави нерозривно пов’язане з плеканням національної архітектурно - містобудівної спадщини. Це одна із передумов нашого шляху в майбутнє. Збережені до нас пам’ятки архітектури свідчать про те, що тут живе народ творчий і самобутній.

На сьогодні під державну охорону взято понад 150 тисяч нерухомих пам’яток культурної спадщини, у тому числі більше 15 тисяч пам’яток архітектури і містобудування. Зберегти, вивчити, відреставрувати й розумно використати ці безцінні скарби – наш обов’язок.

Нині не можна уявити повноцінного духовного життя краю без долучення людей до історії культурних надбань, до унікальних творінь мистецтва й архітектури, що йде з глибини віків, міцно з’єднуючи сьогодення з минулим і прийдешнім