Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

            Культурне середовище – явище історичне. Воно формувалося  з розвитком людської цивілізації. Створені талантом і працею народів культурні цінності нерідко є унікальними, і у разі їх втрати – практично не відтворюваними їм належить особливо роль у відновленні й розвитку національної культури.

            Утвердження України як незалежної держави нерозривно пов’язане з плеканням національної архітектурно - містобудівної спадщини. Це одна із передумов нашого шляху в майбутнє. Збережені до нас пам’ятки архітектури свідчать про те, що ми є народом творчим і самобутнім.

             На сьогодні під державну охорону взято понад 150 тисяч нерухомих пам’яток культурної спадщини, у тому числі більше 15 тисяч пам’яток архітектури і містобудування. Зберегти, вивчити, відреставрувати й розумно використати ці безцінні скарби – наш обов’язок.

            В Новоселицькому районі нараховується 114 пам’яток, серед них: 42 пам’ятки археології, 40 пам’яток історії, 4 пам’ятки монументального мистецтва.

            Особливу цінність представляють пам’ятки архітектури та містобудування, яких  в районі нараховується 30. Це переважно церковні  споруди.

            Найдавнішою пам’яткою архітектури нашого краю є Іллінська церква у селі Топорівцях, яка побудована в 1560 році. Храм будувався не лише з культовою, але й з оборонною метою, адже завдяки церкви багато людей врятувалося від смерті й турецького полону.

            Ще однією пам’яткою архітектури являється Миколаївська церква с. Маршинці, що  збудована у 1913 році. Це архітектурна споруда з червоної цегли приваблює око своєю самобутністю і  неповторністю.

            Нині  не можна уявити повноцінного духовного життя краю без долучення людей до історії культурних надбань, до унікальних творінь мистецтва й архітектури, що йде з глибини віків, міцно з’єднуючи сьогодення з минулим і прийдешнім.