Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Навчальний заклад є найстарішим на Буковині. Зводили споруду впродовж 1814-1824 років.
В її стінах навчалися такі діячі культури, як румунський поет Міхай Емінеску, перший дослідник історії Буковини професор Раймонд-Фрідріх Кайндль, історик Аркадій Жуковський.

В грудні 1808р. розпочалися заняття в Першій державній гімназії, для якої окреме приміщення було збудовано в 1814-1824рр. Викладання велося латинською, а з 1848р. - німецькою мовою. Згідно з декретом 1817р. приймали лише тих учнів, які знали німецьку мову. В 1849 році в гімназії відкрили  кафедру румунської мови та літератури, де працював трансільванець А. Пумнул. З 1898р. в гімназії почав діяти румунський клас, і на 1902р. тут існували 4 німецькі та 4 німецько-румунські класи.
    Після приєднання Буковини до Румунії (1918р) Перша державна гімназія в 1919р. була перейменована на Ліцей №1 ім. Арона Пумнула, мова викладання стала румунська. В 1935-36рр. тут навчалися 675 учнів та працювали 37 викладачів.
    В роки другої світової війни це був єдиний ліцей, що діяв у місті.
    Нині - це середня школа №1 ім. М.Ємінеску.

 

 

 

 

 

 

 

У школі є гарно обладнані кабінети, майстерні, бібліотека, спортивний зал, їдальня, медичний пункт.
Школа № 1 налагодила тісні взаємозв'язки з місцевими вузами, зокрема з Чернівецьким держуніверситетом, філіалом Київського торгово-економічного університету, з педагогічним училищем. До навчального процесу залучаються педагоги вищої кваліфікації - кандидати і доктори наук, професори вузів.

 

Джерело: http://www.myworld.cv.ua