Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, '6444bd55556fbb7e892ec028fcda880d', '54.224.118.247', 1539779732, 'user_login_block', '14dbed9ded0968ee3822cb016c4cebc6', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='ff15ea372c8d475644ae6edbaccc6f5c' WHERE csid=10703771 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10703771 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10703771 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539779732, solution='ANEmf' WHERE csid=10703771 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Заповідні об'єкти Новоселицького району.
Обласний семінар в Новоселиці. "Заповідні місця Новоселицького району"
Екологія - це чудова наука, яка займає зараз перше місце серед усіх наук, бо від неї залежить вирішення глобальних проблем світу - це харчування людей, використовування природних ресурсів, охорона природи, зменшення спадкових захворювань і взагалі існування людей на нашій планеті.
Ось чому кожна людина повинна мислити екологічно чи архітектор, який починає будувати споруду, чи хлібороб, турист, школяр, чи маленька дитина, яка спостерігає як розквітає квіточка чи як бджілка запилює рослину. Ось чому треба вивчати екологію - чудове взаємовідношення організмів між собою та навколишнім середовищем.
Ми повинні жити по такій заповіді: "Наш дім, наша Земля - земля наших батьків, її треба зберегти, охороняти, очищувати - в цьому і заключається екологічне мислення, культура і охорона навколишнього середовища.
Члени екологічного клубу "Ромашка", Новоселицької ЗОНІ №3 вирішили побувати і вивчити заповідні об'єкти Новоселиць кого району.
                                             Карта Новоселицького району Чернівецької області
Давайте поглянемо, яке місце займає район на карті Чернівецької області.
Наш район розташований у південно - східній частині Чернівецької області, на лівобережжі річки Пруту в лісостеп ній зоні. На півночі він межує з Хотинським районом, на сході - з Кельменецьким і Республікою Молдова, на заході з Заставнівським районом та містом Чернівці, на півдні річка Прут відокремлює район від Герцаївського району Чернівецької області та Румунії.
Площа району 738 кв.км, а це складає 9% території Чернівецької області.
За величиною він посідає 4 місце після Сторожинецького,  Вижницького та Путильського району.
Зараз до 70% поверхні землі розорена, а ліси збереглися лише на площі 3% району, заповідна територія району становить 1,3%.
Готуючи до обласного семінару та конференції ми побували на всіх заповідних об'єктах нашого району, а їх у нас 14, ми оформили 17 творчих робіт по кожному заповідному об'єкту, крім цього вивчили рослинний і тваринний світ, грунти та положення Новоселицького району на карті Чернівецької області.
Печера "Попелюшка" відкрита 12 березня 1977 році на південній околиці с. Подвірне понад 200 км, але топогравічно відзнято 90 км підземних лабіринтів. Це сталактитова, триповерхова печера, за своєю довжиною займає восьме місце у світі та одне з перших місць в Україні, третє у світі серед гіпсових печер. Глибина 60 метрів, тут є зали до 170 метрів довжиною 10-12 метрів заввишки, багато підземних озер і 15-20 метрових колодязів. А гіпс по своєму складу займає перше місце в світі. В печері ми бачили сталактити та сталагміти, які складаються з оксидів заліза та марганцю, (показати сталактити монокристали, гіпсові породи).До заснування Кривсь кого гіпсового кар'єра "Попелюшка" була заповнена водою тому, що вона знаходиться нижче рівня води в сусідній річці Пацак. В результаті постійного відкачування води утворилася велика гідрогеологічна воронка, частина якої сьогодні є печера "Попелюшка".
Мінеральні води за своїм складом сульфато-кальцієві, повітря в печері надзвичайно чисте з підвищеною іонізацією, і-11, вологість 100%.
Тут можна побудувати здравицю, де можна щоденно використовувати 20 тисяч куб.м. мінеральної води, якою можна лікувати серцево-судинні, алергічні та бронхіальні захворювання.
А одна з цікавіших знахідок - це ми знайшли в кар'єрі зуб мамонта. Нещодавно ми прочитали в районній газеті "Слово правди" за 28.квітня 2001 року статтю чернівецького спелеолога Андрія Котлярчука "Таємниці Попелюшки", він довгий час вивчав її і багато разів побував в ній в її залах "Морське око", "Стадіон", "Динозавр", "Червоні зали", "Увертюра", "Крокодил", "Наутілус".
Одна з найбільших загадкових таємниць цієї печери - наявність мінералу бьорнесіту, який зустрічається цілими пластами в глині. Бьорнесіт - це сполучення чорного марганцю, це перехідна форма від аморфного до кристалічного тіла. Цей мінерал майже не досліджений досі не можуть визначити його склад, до цього часу він траплявся на дні глибоких океанських западин.
Другою печерою державного значення є печера "Буковинка", вона знаходиться біля села Стальнівці нашого району. Це карстова печера відкрита в 1975р чернівецькими спелеологами на території минулого гіпсового кар'єра.
Це також триповерхова печера, розвідано лише 3700 м ходів і галерей. Печера цікава як геолого-геоморфологічна пам'ятка, тут дуже багато вторинних кристалів, різноманітних печерних відкладень.
Чорнівський дендропарк був закладений у 1840 році на площі 8,5 га. Там росло 45 видів дерев та кущів-клени, дуби, тополя, липа, ялина, каштан, кінський, туя. Серед рідкісних екзотиків - гінкго кипариси віком понад 100 років.
Одним з найцікавіших дерев є гінкго дволопасне, у нього дволопасні листки, це саме давнє на нашій планеті голонасінне дерево, воно проростало на нашій планеті ще 250-300 млн років тому в кінці палеозойськой ери і виростало до 30-40 метрів, це дводомне дерево. Зараз ці дерева ростуть тільки на невеликих територіях Східного Китаю.
Насіння вживають для їжі, це лікарська рослина, часто вживається в китайський медицині, воно стійке до пожеж, задимленого повітря, грибкових та вірусних захворювань.
Листки мають дихотомічне розгалуження, запліднення відбувається в опавших листках з дерева в сім'язачатках, між запиленням та заплідненням проходить декілька місяців.
Гінкго в перекладі з китайського означає "срібний абрикос".
Гінкго росте в декількох місцях в м. Чернівці, по Чернівецькому телебаченні вже було декілька передач про цю чудову рослину.
Рідківський дендропарк, 05.03.2002, 9 кл.
Рідківський дендропарк заснований в 1890 році Штефановичем, його площа 5 га, тут ростуть хвойні і листяні дерева всього росло 40 видів, але після ураганів деякі з них були знищені: це оцтове дерево з красивими листками, каштан їстівний, який мав в своєму складі 60% жирності. Тут ростуть ялина блакитна, тополі пірамідальні, береза бородовчаста, спірея іволистна, бересклет, брусника європейська, обліпиха, барбарис, бузок білий, горобина, чорноплідна, айва японська, яливець, звичайний, туя східна.
Вивчаючи ці рослини ми дізналися, що каштан кінський та каштан їстівний виводять з організму радіоактивні речовини.
Орнітологічний природний заказник "Драницький". Його організовано у 1984 році згідно Постанови Ради Міністрів УРСР для збереження унікальних поселень птахів. Із 86 га загальної площі заказника 74,3 га (86 % території) займає мальовниче озеро, а інші 11,7 га інтенсивно заросли осикою, очеретом, іншою болотною рослинністю і різнотрав'ям, серед яких виділяються дрібні озера і острівці. Заказник є рідкісним за поєднанням місць гніздування рудої, сірої, білої великої і малої чапель, а також ряду водоплавних і болотних птиць Тут зустрічаються і гніздяться очеретянка, вусата синиця, вівсянка, лунь болотний, лебідь-шипун, лиска, крижень, крякавка, крячок чорний, сова вухата, боривітер звичайний, щиглик, іволга, бугай, ремез, дятел строкатий великий, мартин звичайний, рибалочка голубий, деркач, бекас (кулик). Водяться тут кабан, водяний щур, горностай, який витісняє і поїдає ласку.

Джерело: http://vprynduk.narod.ru/temat_raboty2.html