Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події


18 травня  - Міжнародний день музеїв


 Щорічно в усьому світі 18 травня святкується Міжнародний день музеїв. Цей день святкується в усьому світі з 1977 року, коли 11 генеральна конференція міжнародної ради музеїв, що проходила в Москві й Ленінграді, ухвалила рішення  щодо пропозиції російської делегації про щорічне професійне свято. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більше ніж у 150 країнах.

Музеї – це культурно - освітні та наукові – дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової істерико – культурної спадщини.

Основними напрямками музейної діяльності є культурно - освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, робота.

В Новоселицькому районі налічуються 10 музеїв на громадських засадах.  Це музей в м. Новоселиця та сіл Ванчиківці, Динівці, Драниця, Костичани, Мамалига, Несвоя, Подвірне та Малинівка.

Придорожній вітряк кінця ХІХ – початку ХХ століть на в’їзді  в село Динівці – колишня власність жителя села Іоніки Берника – є одним із поза музейних експонатів Динівського історичко - етнографічного музею.

В окремій залі школи на карті землекористування села подані знайдені тут археологічні пам’ятки різних культур, пристосування для обробки землі. Предмети побуту й етнографії відтворюють інтер’єр селянської молдавської хати. Тут експонуються також матеріали з історії школи.

Музей історії Новоселицького ліцею експонує матеріали про будівництво  залізниці Новоселиця – Чернівці, про  перебування тут Джона Ріда – американського письменника й публіциста , котрий 1914-1915 років, здійснюючи поїздку на фронти Першої світової війни в Європі , з Румунії потрапляє на Буковину.

У центрі села Ванчиківці в приміщення сільської бібліотеки знаходиться музей історії с. Ванчиківці. Тут широко представлені речі побуту та етнографії молдавського населення Ванчиківців і українського – Ванчинця. Цікаво висвітлено музичне життя. Зібрані оригінальні матеріали про уродженця села Ванчинець Степана Сабадаша -  відомого композитора, автора музики багатьох улюблених українцями пісень.

 У музеї Драницької школи експонується багата колекція археологічних пам’яток – доісторичної доби. Представлені також матеріали про орнітологічний заказник  у селі – озеро рідкісного гніздування рудої, білої і сірої чапель.

У Мамализькому музеї історії села виставлені пам’ятки археології різних культур, знайдені на території села, предмети матеріальної та духовної культури місцевих землеробів.

Найкращий  за художньо – архітектурним вирішенням експозиції, найбагатший за колекцією зібраних пам’яток різних етапів історичного розвитку матеріальної   і духовної культури місцевої української людності у Новоселицькому районі – це музей історії с. Подвірне.

Тут оригінально подано комплекс матеріалів про геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення – печеру «Попелюшка».

Побачене в музеях наочно засвідчує непроминущу здатність наших краян  за будь – яких обставин і випробувань знаходити духовні сили зберігати само ідентичність, Богом дану їм рідну мову – з усіх скарбів скарб безцінний, прагнення творити і примножувати красу рідної землі.


Альона Гульпе – науковий співробітник при відділі культури і туризму