Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'd869a31db71b2ba4c6658834fb41eae2', '54.80.87.166', 1539706868, 'user_login_block', 'c1dd53d68e0dd6a14445ece753d97fcc', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='af4d01a537fed572e1380d3b9ed64c7a' WHERE csid=10669813 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669813 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10669813 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539706868, solution='3rC96' WHERE csid=10669813 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Зоряний час поета Василя Васкана

Я вірю в те, що ночами Муза приходила до Василя Васкана у всі періоди його життя: коли він ходив до школи, навчався в університеті, пра­цював дирек­тором школи, завідуючим районним відділом освіти, зав. відділом пропа­ганди обкому партії, головою Новоселицької РДА... Про що вона, Муза, йому шептала – таємниця. Але достеменно відомо одне: вставши вранці, Василь брався за перо. І на папір лягали поетичні рядки. І в більшості випадків рукописи засовувалися в ... шухляду. Бо за численними турботами (а цього вимагали поважні по­сади) начебто не­зручно і не солідно було носи­тися з вір­шами. Так мені зда­ється.

Але факт залишається фактом: вже у зрілому віці, коли перевалило за полудень ві­ку, Василь Васильович врешті-решт серйозно повер­нувся обличчям до Музи, якій ніколи у житті не зраджував.

Так трапилося, що автору цих рядків довелося бути редактором двох перших поетичних збірок. З легкої руки вони вирушили у світ – за ними потягнулися й інші. Зараз їх налічується майже два десятки. Чимало з них стали піснями. Він є автором гімну Новоселиць­кого району.

На сьогоднішній день Василь Васкан – голова Черні­вецької обласної організації Національної спілки письмен­ників України, Заслужений праціваник культури України, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, лауреат Новосе­лицької районної літературно-мистецької премії імені Степана Сабадаша, активний громад­ський діяч...

З нагоди 70-річчя від Дня народження нашого земляка відбулася його творча зустріч з шанувальниками його та­лан­ту. Проходила вона у великій залі Новоселицького район­ного будинку культури.

З ювілеєм Василя Васкана привітали заступник голови РДА Юрій Стаднічук, заступ­ник голови районної ради Василь Горбатюк,секретар міської ради Сергій Арсеній, начальник відділу культури і туризму Валентин Скоробогач та інші. Були грамоти і пода­рунки. В свою чергу Василь Васкан дарував свою нову кни­гу, яка ще пахла друкар­ською фарбою.

Своє мистецтво поету да­рували аматори сцени.

Чимало говорилося про його самобутній талант, ду­шевність його поезії.

З роками у його творчості відкриваються нові грані. Зокрема, він небезуспішно пробує свої сили у перекладі творів інших майстрів слова. На зустрічі артист Іван Дерда ви­конав, зокрема, серенаду Шу­берта у поетичному пере­кладі Василя Васкана.

Слід зазначити ще й таке. Василь Васильович – непере­вер­шений майстер розповідати цікаві історії з власного життя, небилиці... З властивим йому інтелігентним гумором він може покепкувати – і тільки. Але в жодному разі не при­низить і не обпаплюжить.

За довгі роки життя йому до­велося зустрічатися з різ­ними людьми – шанованими, талано­витими, самобутніми... І те, що його пильне око і чутливий слух здатні побачити і почути найголовніше і найсуттєвіше, засвідчила остання книжка поета, яка вийшла друком напередодні 70-річчя від дня його народження. Продовжен­ня роботи в цьому напрямі, на мою думку, лише збагатить творчий доробок нашого земляка, дозволить зберегти для нащадків уявлення про те, як жили, творили і про що мріяли наші сучасники.

Безумовно, ювілеї старять юбілярів. Але тільки не поета Василя Васкана, в душі і в творчості якого буяє цвіт ко­телівських черешень – символ молодості і наснаги.

 

Йосип ГАВРИЛЮК,

член Національної

спілки журналістів України