Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, '53e59130ecb5e98b3fa769f90a045b93', '54.224.89.34', 1539668694, 'user_login_block', 'd6b9b31112c8f9cff50ae3ec109b4173', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='c642a30b6dac240a4a9a8f38a4201449' WHERE csid=10665770 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10665770 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10665770 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539668694, solution='fSNf6' WHERE csid=10665770 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Щороку лише у Чернівцях на смітники потрапляють сотні тисяч використаних пальчикових батарейок

Щодня у побуті ми використовуємо звичайні пальчикові батарейки. У дистанційних пультах керування, плеєрах, ліхтариках, побутових приладах тощо. Використані акумулятори зазвичай викидаємо на смітник, навіть не замислюючись, якої шкоди завдаємо цим довкіллю.

Виробники батарейок застерігають, що після використання необхідно здати їх у пункти переробки і в жодному разі не викидати зі звичайним побутовим сміттям. Про це красномовно попереджає перекреслений сміттєвий бак на кожній батарейці. Проте в наших реаліях навіть за великого бажання цього зробити неможливо, оскільки не лише відсутні пункти їхнього прийому, але й підприємства з утилізації.

За словами фахівців, в разі потрапляння у землю вмісту звичайної пальчикової батарейки, отруюється три кубометри грунту, а коли отруйні речовини дійдуть до води, то непридатними для використання будуть сотні літрів грунтових вод.

– Звичайна пальчикова батарейка, якщо на ній не вказано зворотного, містить ртуть, кадмій, нікель, кобальт та інші важкі метали, – розповіла біолог Лідія Капустян. – Врешті, усі ці важкі метали та отруйні речовини можуть потрапити до організму людини, руйнуючи нирки, печінку, нервову систему тощо.

Зрозуміло, що згодом вміст звичайної батарейки через воду та грунт потрапляє на городи та поля, а з продуктами харчування до наших з вами організмів. У містах їх звозять на спеціальні полігони, хоча це не гарантує від потрапляння їхнього вмісту в землю. У селах чи маленьких містечках цим взагалі не переймаються. На подвір’ях чи не в кожній родині можна знайти повно використаних батарейок. Це повільні вбивці наших організмів.

Одна пальчикова батарейка може забруднити до трьох кубометрів грунту

Попри те, що у Чернівцях працює сміттєсортувальний завод, він не відсортовує окремо батарейки, які потім вивозять на полігон.

– Ми не сортуємо батарейки. Для цього необхідні спеціальні підприємства, яким їх можна здати. А для цього необхідна ліцензія для переробки шкідливих відходів, – зауважила директор Чернівецького сміттєсортувального заводу Ліна Загородня. – Окрім того, в містах необхідні спеціальні контейнери, можливо у місцях їхнього продажу, аби городяни змогли їх здати. У Львові студенти організували такі ящики для збору батарейок, можливо, треба перейняти їхню ініціативу і нам.

Хоч у Чернівцях і немає ліцензованого підприємства, яке б збирало та утилізувало звичайні побутові батарейки, проте працюють інші, які утилізують небезпечні люмінесцентні лампи та акумулятори.

– Ми видаємо дозволи на утворення та зберігання відходів, на отруйні речовини, видаємо екологічні картки на родовища і проведення самої державної екологічної експертизи. Дозволи на викиди видають відповідно до постанови та обгрунтовуючих матеріалів і згідно з цими документами ми здійснюємо видачу дозволу на викиди, – наголосив в. о. начальника відділу державної екологічної експертизи та регулювання використання природних ресурсів Державного управління охорони навколишнього природного середовища Микола Білокучма. – Суб’єкти, що здійснюють діяльність та мають відповідний дозвіл на викиди забруднюючих речовин, повинні укласти угоду з ліцензованим підприємством щодо утилізації відходів, яке має документ для цього виду роботи, що підприємство буде забирати відходи та утилізовувати їх. У Чернівцях зараз немає підприємств з утилізації масел, батарейок. Є з люмінесцентних ламп, автомобільних акумуляторів, отруйних речовин тощо.

Ми кілька днів намагались зв’язатись з Львівським спеціалізованим підприємством, що займається саме утилізацією батарейок, проте так і не змогли дізнатись, куди їх можна доправити. Телефон вперто мовчав.

 

Олексій МИКОСЯНЧИК

Джерело: http://vidido.ua