Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Більярд — це захоплююча гра, незалежно від того, який різновид ви обрали. Грати в більярд любили практично всі видатні люди сучасності і минулого. І недарма — адже більярд розвиває стратегічне і тактичне мислення, реакцію, вміння контролювати свої емоції й користуватися хвилинною слабкістю суперника.

Історія більярда

Гра у більярд зародилася ймовірно у Франції в XV сторіччі. Уперше більярд письмово згадується у зв'язку із французьким королем Луї XI, який у 1470 році замовив собі більярдний стіл. Саме слово «більярд» походить від французького слова «bille», що й означає «куля».

У ті часи гра проходила на відкритому повітрі. Але для того, щоб грати у будь-яку погоду, гру було перенесено у приміщення, — і грати почали на столі. З того часу залишилося традиційне зелене сукно більярдного столу, як нагадування про зелену траву, на якій колись гра відбувалась.

У 1600 роках більярд був вже достатньо відомим, щоб бути згаданим у творі Вільяма Шекспіра «Антоній і Клеопатра». Обладнання для більярда розвивалося дуже швидко в Англії у 1800 роках, і близько 1850 року більярдний стіл отримав здебільшого сучасний вигляд.

Більярдна гра може бути рекомендована як одна із більш доступних. Вона сприяє підтримці у спортсмена правильної постави й хорошої фізичної форми. При цьому гра не вимагає відмінного серця й легенів, які, навпаки, підтримуються в гравця у хорошому стані. Отже, більярд є перш за все видом фізичного гарту організму.

Крім того, він розвиває окомір, виробляє чіткість і координацію рухів, швидкість реакції, винахідливість. Поступово гравець привчається до терпіння і холоднокровності.
У той же час більярд — це прекрасний спосіб відпочинку. Він знімає нервову напругу, що накопичилася, в перші ж хвилини. Гравець майже повністю відволікається від повсякденних дрібниць і віддається захоплюючому змаганню.
Більярд врівноважує емоції і виробляє ряд якостей, необхідних людині в житті. Він вчить вигравати, напружуючи всю силу волі, — і долати опір суперника. Більярд учить і програвати — не впадаючи в паніку або відчай і не втрачаючи віри в себе.

Існує багато різноманітних ігор на більярді:

  • Пул
  •   Пул вісімка
  •   Пул дев'ятка
  • Російський більярд
  •    Американка
  •    Московська піраміда
  •    Російська піраміда
  • Карамболь
  • Снукер

 

Сучасні варіанти гри проходять на спеціальному столі за допомогою довгої тонкої палиці (кия) та набору куль. На загал, сенс гри на більярді полягає у тім, щоб вдарити києм по кулі, яка знаходиться на столі, і потрапити цією кулею в іншу. Чого саме треба прагнути від зіткнення двох куль залежить від різновиду гри на більярді. Здебільшого, метою гравця є потрапити однією з куль, що зіткнулися, до спеціальної дірки в краю столу (лузи).

Для різних видів гри у більярд існує власна термінологія:
Биток — куля, по якій наноситься удар.
Борт — край більярдного столу, покритий гумою і тканиною.
Кий — довга пряма палиця для гри в більярд, один кінець якої тонший, а другий - грубіший.
Кікс — невдалий удар у грі в більярд, коли кий лише ковзнув по кулі.
Луза — один із шести отворів із сітчастими мішечками, що знаходяться по краях більярдного столу.
Машинка — предмет більярдного інвентарю, довга тонка палиця із наконечником у формі літери Х (або іншої форми), яка служить підставкою для кия при деяких ударах, які іншим чином зіграти важко. Машинку іноді називають «тещею».
Трикутник — трикутна рамка, за допомогою якої більярдні кулі встановлюються у формі піраміди перед початком гри.
Фукс — куля, яка потрапила до лузи неочікувано, непередбачено.